Askere Yeni Gideceklere Tavsiyeler

Askere gidecek çoğu kişinin sorduğu soruların başında <b>Askerde lazım olanlar veya askere giderken yanımızda ne götürmeliyiz</b> gibi sorular sormaktadır. Bu makalede bunlar gibi çoğu sorunun ve askerde neler yaparsanız da rahat askerlik süreci geçirirsiniz size bunların cevaplarını kendi tecrübe göre aktaracağım.

Askere Giderken Yanımızda Ne Getirmeliyiz

İlk gideceğimiz yer acemi birlik olacağı için yanınızda mümkün mertebe az eşya götürün. Bazı arkadaşlar dışarıdan aldığı askeri malzemelerini getirmektedir. Ki ben de öyle yaptım ve getirdiklerimin hiç birini kullanamadım. Hele ki jandarma iseniz hiçbir askeri malzeme almadan gidin. Bunun nedeni genellikle TSK ya göre alırsınız ama jandarmanın renkleri farklıdır. Jandarma kırmızı bordo renklerde olduğu için kullanmak ters kalıyor. Ben aldıklarımı şundan kullanmadım. Acemiyi Jandarma 116 Eğitim Birliğinde yaptım. Oranın kendi sistemi olduğu için her şey aynı renk (çorap, tıraş çantası vb.) olmak zorunda ve elbiselerin kendi koku önleyici poşetleri olmalı. Eğitim birliğin içinde hediyelik eşyacı var ve tek renk olması için tüm gereçlerini oradan almak durumunda kaldık. Zaten sivil eşyalarınızın hepsini malzemeliğe kaldırıyorlar. Dolaplar küçük ve verilen istihkaklarınıza anca yer yetiyor. Gelelim kişisel bakım malzemelerine. Acemi birlik için çok getirmenize gerek yok size 1 2 hafta yetecek kadar getirseniz yeter. Dediğim gibi içeriden alabileceğiniz şeyleri kendinize yük yapmayın. Sadece 2 3 tıraş bıçağı, tırnak makası, nemlendiricilerinizi ve güneş kremi mutlaka alın yaz ayında giderseniz çünkü çok güneş altına bekleyeceksiniz. Elbise olarak da sadece birliğe katılacağınız üzerinizdeki elbiseler olsun yeter. Ben pandemi zamanı gittiğim için hiç çarşı izni olmadı eğer size böyle bir sıkıntı olmaz ise en fazla bir tane yedek alın yeter. Bu anlattıklarıma göre eğer sırt çantanız tam doluyorsa getirdiklerinizi kontrol edin derim. Sırt çantasının sadece yarısı dolsun. Acemi birliği atlattıktan sonra usta birliğinde artık tecrübeli olacağınız için usta birliğini anlatmaya gerek yok.

Acemi Birliğe Telefon Sokulur mu?

Genelde acemi birliklerde akıllı telefon sokmak yasak bunun nedeni usta birliğine göre kısa sürmesi ve eğitim birliği olduğu için laşkalaşmaya müsaade etmemeleridir. Burada alacağınız eğitim askerlik için çok önemli bu yüzden akıllı telefon getirmemek en mantıklısı.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.