Burun Ameliyatı Olmalı Mıyım?

Burun ameliyatı olmalıyım? Kimler burun ameliyatı olmalı? Neden burun ameliyatı olunur? Bu gibi soruları yeni burun ameliyatı olmayı düşünen kişiler sormaya başlarlar. Doğru cevabı internete ve çevresine danışarak bulmaya çalışır. Kimse size doğru cevabı veremez bunun cevabı sizde. Siz ne istiyorsunuz? Gerçeklerle yüzleşerek kendinize doğruyu söyleyin. Bu süreçte kendinizi kesinlikle kandırıp hayallere dalmayın. Burun ameliyatı olmalı mıyım? sorusu yanlış sorudur. Doğru soru neden burun ameliyatı olayım? İşte bu sorunun 2 cevabı var. 1) Estetik kaygılar 2) Nefes problemi. 2 sinide ele alıp doğru cevabı bulalım. Bu doğru cevaplar gerçeklerle yüzleşmenizi sağlayacaktır.

1) Estetik kaygılar: Hepimizin aynaya baktığında burunda beğenmediği girintiler çıkıntılar vardır. Fotoğraf çektirirken en iyi açıyı yakalamak için burun açımızı değiştiririz. Bu gibi hareketlere giriyorsak burnumuzu beğenmiyoruzdur. Ama emin olun kimse sizin burnunuzla ilgilenmiyordur. Zaten sizi o kadar süre tanıyan insanın zihninde sizin şekliniz odur. Bu bizim kendi kuruntumuzdur. Eğer buruna darbe almadıysanız, burun şekliniz doğal ise size en iyi yakışan şekil odur. Kesinlikle en büyük hata estetik amaçlı yapılan burun ameliyat fikridir. Eğer burun ameliyat fikri estetik amaçlı ise burun ameliyatı olduktan sonra da beğenmeme olasılığınız çok daha fazla olacaktır. Çünkü geldiğiniz yaşa kadar alıştığınız yüz şekli bir anda değiştiğinde beyniniz şok yaşayacaktır. Beğenmediğiniz için 2. Ameliyatı bile düşüneceksiniz. Bu gerçeği göze almamalısınız. Burada doktorun hatasından bahsetmedim bile. En büyük risk de zaten doktor hatasıdır. Estetik burun ameliyatında her doktorun çok büyük oranda hata yapma olasılığı vardır. Bu olasılık çok küçük dahi olsa göz ardı edilmemelidir. Hatta çok iyi doktor bile olsa yüz şeklinize göre burun dizaynı oluşturmak için burun dokularına zarar vermek geri dönüşü olmayan bir hataya yol açacaktır.

2) Nefes problemi: Burun ameliyatı için bu kategoriyi seçiyorsanız kendinize şu soruyu sormalısınız. Ne kadar çok ihtiyacım var? Bu yaşa kadar nefes almada çok mu zorlandınız? Gece uykunuzdan uyandırıyor mu? Bunların cevabına o kadar ihtiyacınız yoksa sizin aslında nefes probleminiz azdır. Bu problem hayatınızı etkilemiyortur. Sadece burun ameliyatı olma fikri daha önceden oluştuğu için bahane arıyorsunuzdur. Bu bahane sizi hep ameliyat olmaya itecektir zaten. Ama bu yoldan geri dönün. Eğer ki gerçekten ihtiyacınız varsa ameliyat olacağım diyorsanız burunu fazla elletmeyin. Nefes alma probleminizi tespit edin ve o nasıl çözülür onu araştırın. Nefes alamıyorum diyorsanız kemik törpületmeyin şekil, değiştirtmeyin. Kıkırdağı elletmeyın. Sadece burun eti var ise onu aldırın. Bunun haricindeki her şey size 1 yıl sonra daha ağrılı veya psikolojik olarak geri dönecektir. Hele hele kıkırdağı hiç elletmeyin. Ameliyattan sonra şekil bozukluğu daha çok olacaktır. Çünkü kıkırdak canlılığını yitirdiği için çöküntüler meydana gelecek ve burnu taşıyamayacaktır.

İşte sadece bu iki maddenin bile cevapları hoşunuza gitmeyebilir. Nereden okudum diyebilirsiniz. İnternette burun ameliyatı ile ilgili güzel yorumlar okumak gerçekleri görmenizi engeller. Kesinlikle motive edici cümleler ileride yaşayacağınız problemleri engellemez. Burun ameliyatı olmak bir kumardır. Ben oynadım ve kaybettim. Sizde bu yola girmeyin.


  Dikkat! Duyuru Arkadaşlar bu makaleleri hatalı bir burun ameliyatı sürecimde hangi yanlışları yaptıysam sizinde yapmamanız için yazıyorum. Benim en büyük hatam google da yanlış araştırma yapmam. Bunun nedeni de google ın öne çıkardığı makaleler hit çekmek için yazılmış gerçekleri anlatmayan, sadece düşüncelerinizi başka yöne çekip doğru soruyu sormanızı engelleyen makalelerdi. Örneğin burun ameliyatı riskleri yazdığımda bir çok makale ve videolarda üstün körü üzerinden geçilmiş olamasıdır. Hiç bir yerde detaylı içerik olmamasıdır. Sadece forum sitelerinde insanlar şikayetlerinden bahsetmiş ama bu şikayetlere genellikle ameliyat olduktan sonra ulaşıyorsunuz. Çünkü daha öncesinden motive edici cümleleri okuduğunuzda gerçekleri fazla aramıyorsunuz. Kötü fikiler aklınıza gelmiyor.

  Sizden ricam okuduklarınızı paylaşın ve yorum atın ki daha çok kişiye ulaşsın. Ameliyat olmayanlar bile okusun. Çünkü olmasa bile bir fikir sahibi olduğu için ilerleyen zamanlarda bir arkadaşı ameliyatla ilgili danıştığında fikri olacağından karşısındaki kişiyi yönlendirecektir. Bu bile önemlidir.

  Diğer makaleleri okumadan kesinlikle ameliyat olmayın.

  1) Burun ameliyatı sonrası riskler neler?


  2) Op. Dr. Engin Savaş a ameliyat olunur mu?


  3) Burun ameliyatı olmalı mıyım?


  4) KBB Doktoru Engin Savaş Ameliyatları Nasıl?


  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.