Pertem Kullanma ve Pertemde Askerlik Durum Öğrenme

Pertem Nedir?

Pertem (Personel Temin Dairesi Başkanlığı), Türkiye Cumhuriyeti için asker temin edileceği zaman ilk duyurunun yapıldığı ve T.C vatandaşlarının şartlar uygun ise askerliğe başvurabileceği yerdir. En sağlıklı bilgilere bu platformdan ulaşabilirsiniz. Aklınıza takılan her şeyi gerekli alt bölümlerden bulabilirsiniz. Askerlik mesleğini düşünenler veya askerlik yapma zamanı gelenlerin takip etmesi gerekir. Çünkü bu süreçte etrafta bir çok bilgi kirliliği olur. Sayfanın ilgili bölümlerinde; Kara, Deniz, Hava Kuvvetleri (yer sınıflarına) ve Özel Kuvvetler Komutanlığına muvazzaf subay olarak istihdam edilmek üzere kimlerin başvuru yapabilecekleri, başvuruların nasıl ve nereye yapılacağı, seçim aşamaları, değerlendirme esasları ile muvazzaf subaylığa ilişkin genel bilgiler yer almaktadır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde ihtiyaç duyulan kontenjanlar doğrultusunda muvazzaf subay olarak yer almak istiyorsanız, bu sayfadaki bilgileri dikkatle okuyarak başvuruda bulunabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için siteyi karıştın.

Pertemde askerlik durumu nasıl öğrenilir?

Çoğu arkadaş pertemde ne zaman askere gideceğini ve askerlik durumunu nereden öğreneceğini bilememektedir. Bu içeriği oluşturduğumda ben de askere gitmeye hazırlanıyorum. Herkesin yararlanması adına hazırladım.
1) Öncelikle https://personeltemin.msb.gov.tr/ linkinden siteye girelim.
2) Sağ üstte “e-devlet ile giriş yap” a tıklayalım ve giriş yapalım.
Giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi ana sayfa yönlendirileceksiniz.

Burada görüleceği üzere Sağdaki “Bilgilerim” menüsüne tıklayarak “Askerlik Bilgileri” alanına geleceksiniz ve orada askerlik durum bilginizi öğrenebileceksiniz. Bunu e-devlet üzerinden de öğrenebilirsiniz ama e-devlet üzerinde her 12 saatte bir yeni bilgiye ulaşırsınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir