Android & İos Hazır Mobil Uygulama ve Oyun Satan Siteler

Sıfırdan kodlayarak mobil uygulama yazdırmak pahalı olabilir. Aklınızda bir proje var ve bunu yaptırmak istediniz. İlk başta yazılımcıya yazdırmak yerine önce bu projeye benzer yapılmış bir app satan yer var mı ona bakmalısınız. Böylelikle yatırımınıza ayıracağınız total ücreti fazla harcamamış olursunuz ve onun yerine arta kalan parayı reklama ayırırsınız. (Tabi bu dediğim her uygulamada olmaz. Projeniz size ait fikir ise mecbur yazılımcı bulmalısınız) Hazır app satan applerin bir artısı da sizin aklınızda olmayan oyunları ve uygulamaları satın alıp zaman kaybetmeden yatırıma hemen başlayabilirsiniz. Bu bölümde en çok tercih edilen, uygulama satın alabileceğiniz siteleri kısa kısa anlatıp, satın alırken nelere dikkat etmelisiniz ve hangi adımları uygulamalısınız bunun üzerine değineceğim.

Diyelim ki aklınızda Ludo tarzı oyun yaptırma fikri var. Bu uygulama baya talep görüyor. Sıfırdan kodlama, grafikler, sesler derken zaman ve para kaybedersiniz. Bu gibi zararların önüne geçebilmenin en iyi yolu bu kategoride hazır bir oyun var mı? Diye App satan sitelere bakmak olmalı.

Ufak bir araştırma ile önümüze bir çok seçenek çıktığını görüyoruz. Bunlardan en iyisini ve bütçemize uygun olanı seçip zaman kaybetmeden yatırımımızı hayata geçirebiliriz. En çok tercih edilen uygulama satın alabileceğiniz veya indirebileceğiniz siteleri tanıyalım. Bu sitelerden kaynak dosyalarını alıp istediğiniz gibi değiştirip yayınlayabilirsiniz.

(Not: Bu sitelerden alacağınız uygulamalar için nelere dikkat etmeniz gerektiğini “Doğru Yazılımcıyı Bulmak ve Yapılması Gerekilenler” bölümünde anlattım.

Codecanyon.net

Uygulama borsasında en popüler alım satım işinin döndüğü yer codecanyon sitesidir. Aklınıza gelebilecek her türden oyun ve uygulama mevcuttur. Bu yatırım serüvenine girerseniz en çok kullanmanız gereken uygulaması sitesi burası olmalıdır. Diğer sitelere göre çok uygun ve uygulama havuzu oldukça geniş. Codancanyon sitesi Envato Market şirketinin bir alt ürünüdür. Asıl faaliyet alanı freelance grafik üretenlerin yeri olan envatomarket.com dur. Uygulama satım işinde de oldukça iyiler. Genellikle geri iade yaparsanız uygulama için size ücreti nakit vermeyip kredi olarak verirler. Burayı arada bir kontrol ederek gelecek vaat edeceğinize inandığınız yeni çıkan uygulamaları veya oyunları satın alıp ilk yayınlayan siz olmaya çalışın.

Sellmyapp.com

Codacanyon dan sonra burası da uygulama açısından çeşidi bol olan site ama biraz pahalı. Burayı da öneririm.

Chupamobile.com

Bu site de oldukça başarılı.

Diğer Siteler

Tek tek resimleri çekmek boş yere alan kapladığı için en önemlilerini yukarıda belirttim. Diğerlerini de ajandanıza ekleyerek arada bir kontrol edin. Belki çok kazanacağınız uygulamayı bu sitelerden birinde bulacaksınız. Haber sitelerine girer gibi tarayıcınızın bookmark alanına hepsini kayıt edin günlük veya haftalık bir kere kolaçan edin siteleri. Bu tavsiyeme uyun. Yayınlamasanız bile belki satışını gerçekleştirirsiniz.

Diğer Uygulama Siteleri

a. Codester.com
b. Gamegorillaz.com
c. Apkacode.com
ç. Fliptopia.com
d. Myapptemplates.com
e. Dovemobi.com
f. Appsfresh.com

Github.com

Aslın bu site yazılım depolama görevi gören bir oluşumdur. Yani yazılım versiyon kontrol sistemidir. Yazılımcı grupları oluşturup burada bir programa dahil olabilir ve beraber geliştirme imkanı sağlayabilirsiniz. Tabi biz burayı yazılımcılar gibi kullanmayacağız. Çoğu yazılımcı yaptığı işleri referans gösterebilmek için burada uygulamalarını yayınlarlar. Ücretsiz lisanslı dağıtılan uygulamaları bulup kendimize göre reskinlettirip kaynak belirterek mağazalarda yayınlayacağız. Örnek bir android telefonlar için quiz uygulaması aratalım.

Ne kadar çok uygulama çıktığını görüyorsunuz. Her hangi bir kategoride bir çok uygulama mevcut. Bu işi hobi gibi yapan yazılımcı çok var. Burada kendimize uygun uygulamayı bulup editleyebiliriz. Örnek bulduklarım gayet güzel görünüyorlar.

Örnek 1:

Örnek 2:

Mobil Uygulamalardan Para Kazanma Kitabı Pdf İndir

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir