5) Ben Kimim ve Bu Kitabı Neden Yazdım?

Ben Kimim?

Ben Sercan ÇETİN. 18 ile 20 yaşında LC Waikiki deposunda 2 yıl terminal operatörü ve depo işleri yaptım. 20 yaşından sonra 2 yıl Bilgisayar Programcılığı’nı Mehmet Akif Ersoy üniversitesinde okudum. Okurken 2 sezon Bodrumda acentede Türk misafirler için otel ve tur rehberliği yaptım. Burada çok farklı insanlar tanışma fırsatım oldu. Her biri farklı sektörlerde çalışıp, tatil yapmaya gelen insanlardı. Çoğuyla otellerde ben ilgilendiğim için uzun uzun konuşma fırsatım oluyordu. Bu konuşma sonucunda bir çok sektörü tanıma fırsatım oldu ve yatırım yapmaya hazır bir çok insan olduğu fark ettim.

Dgs ile 2015 te Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğine geçtim. Orada Bilgisayar Mühendisliği eğitimi alırken bir yandan da wordpress alt yapısı ile siteler geliştirip sattım ve bir yandan da mobil uygulamalar geliştirme ile uğraşıyordum. Mobilde daha çok kazandığımı görünce web dünyasını tam başlamadan bıraktım. Artık tamamen mobil uygulamalar ile ilgilenmeye başladım. Üniversiteyi 2018 de bitirdim ve çeşitli forum sitelerinde (R10 ve Wmaraci sitelerinden beni tanırsınız.)
ve freelance sitelerinden (bionluk) işler almaya ve yapmaya başladım. Şimdi bu kitabı yazdığımda kurumsal bir firmada Mobil Yazılım Geliştiricisi olarak çalışıyorum ve bir yandan da iş yaptığım insanların applerinin devamını sağlıyorum.

Bu Kitabı Neden Yazdım?

Yukarıda anlattığım freelance sürecinde 100 den fazla iş yaptım ve anlaşamayıp iptal ettiğim insanlardan, beni arayıp uygulaması hakkında, aklındaki fikir hakkında soru soran insanlardan bir çok fikir edindim. Bu işlerin sonunda genelde aynı sorular artmaya başlamıştı. Bunlar appi nasıl tanıtabiliriz, büyütebiliriz, neler yapabiliriz gibisinden sorulardı. Elimden geldiğince fikir veriyordum. Artık bu fikir verme süreci beni yormuştu. Çünkü iş bitiminde bu dialoglar çok zamanımı alıyordu. En iyisi bunu tek bir içerikte toplayıp iş bitiminde kitabı önermekti. Bu sebepten ötürü yaptığım iş ve konuştuğum insanlardan bir şey öğrenmenin avantajı ile de bu kitabı yazmaya karar verdim.

Peki Çok Biliyorsan Sen Yap

Eminim bu cümleyi bazılarınız kuracaktır. Eğer bu cümlede ciddi iseniz bu işe başlamayınız. Bu cümle şuna benziyor. Bir toptancıda çok iyi satan ürünler olsun ve toptancı ürünleri size sunduğunda çok satıyor bu sen de al dediğinde siz ona madem çok satıyor sen satıp daha çok kazansana der misiniz? Yani burada ben de toptancıyım bir nevi. Ben uygulama yapıp satarım. Tabi yayında kendi applerim de var. Onları da iyi yerlere getirip sattıklarım oldu.

Yazılımcı kökenli olduğum için hep bir şeyler öğretme arzusu vardır. Youtube (https://www.youtube.com/c/sercancetincom) ve web siteme (http://sercancetin.com/) baktığınızda göreceksiniz. Ayrıca internetteki eğitimlerin çoğunu yazılımcılar çeker. Çünkü bir şeyler öğretirken eğitimi hazırlayan kişi de öğrenir. Bir konuyu anlatmak için onun hakkında araştırma yapar ve farklı bilgiler edinir ve eğitime onu da ekler.

Benim bu eğitim kitabını hazırlarken amaçlarım vardı. Hiçbir şey amaçsız yapılmaz. Siz komplo teorileri üretmeden ben amaçları size belirteyim.

1) İş yaptığım kişilere sürekli aynı dialogları kurmamak ve yaptığım appleri büyütmeleri için bir kaynak sunmak.
2) En iyi kalıcı öğrenmenin yolu, öğrendiğini başkalarına öğretmek olduğu yöntemini bildiğimden.
3) Sektörde kalıcı yer edinmek için.
4) Kendi reklamımı kitap sayesinde yapmak. Böylece, belki bu kitap sayesinde beraber iş yapma fırsatımız doğar.
Bildiklerimi sunmak ve geriye bir eser bırakmak.

Mobil Uygulamalardan Para Kazanma Kitabı Pdf İndir

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir