E-Ticarette Aramamalarda Ön Plana Çıkma Teknikleri Nelerdir?

E-ticarette satışı arttırma teknikleri nelerdir?

Günümüz standartlarında arama motorlarında yer edinmek işlek bir caddeye dükkan açmaktan farksızdır. Hatta bu, işlek caddelerden daha fazla kazandırmayı sağlayabilir. İşte bu sebeple büyük e-ticaret sitelerin domine ettiği, küçük sitelerin esamesi okunmadığı bu alanda en önemli yatırım seo optimizasyonudur. Doğru adımlarla ilmek ilmek inşa edeceğiniz başarılı bir seo çalışması ile e-ticarette yaptığınız satışları büyük oranda arttırıp bu sektörde payınızı büyütebilirsiniz.

Web sektöründe uzun soluklu bulunmanın verdiği bilgi birikim ve iyi bir analiz sonucununda varmış olduğum bu tecrübeleri sizinle adım adım işleme sokarak iyi bir seo çalışması içerisinde bulunacağız. Aşağıdaki işlemleri adım adım uygularsanız doğru sonuca ulaşırsınız.

Ürün başlıkları

Ürünler paylaşılırken dikkat çekici başlıklar kullanılmalı. Peki nasıl olacak? Ürünün en dikkat çekici özelliğini başlıkta yer vermelisiniz. Bu hem arama motorların hoşuna gider hem de ürünü arayan kişi için güzel bir ikna edici etki yaratır. Örneğin ürünümüz kazak olsun. Başlıkta kazağın tam adına yer vererek “Rahatlatıcı Özellikli Triko Kazak” gibi başlık kullanılabilir. Bu durum da başlıkta uzun duran cümle olursa bunu h2 etiketleri ile ürünün açıklama kısımlarına yazabilirsiniz. En etkilisi başlıkta kullanmaktır. Bunun için kelimeler kısa ve anlaşılır olmalıdır.

Ürün Görselleri

Satış için en etkili özelliklerden biri de ürün görselleridir. Ürün görsellerinin nasıl çekilmesi bizim alanımız değil. Görsellerin seo kısmıyla ilgileneceğiz. Arama motorlarında ürün görsel olarak arandığında sizin sitenize yönlendirmesi için önemlidir.
1) Görsel isimleri ürün başlığındaki gibi olmalıdır.
2) Görsellerde kesinlikle alt başlıklara yer verilmelidir.
3) Kaliteli ve küçük boyutlarda kullanılmalıdır. Bu sayfa açıl hızında etkili olması için.

Blog paylaşımları

Blog makaleleri herkesin göz ardı ettiği fakat satışı gerçekleştirmek için en önemli özellik olduğu kanıtlanmıştır. Ürün blogu tutmak ön tanıtım gibidir. Müşteri için akıldaki tüm soru işaretleri burada giderebilir ve satış için ikna tekniklerini burada kullanabilirsiniz. Satışı doğrudan etkilemek için “blog makalesi nasıl yazılır” makalemizi okuyabilirsiniz.

Sosyal paylaşımlar

Tanıtım için sosyal mecralarda web sitesini doğrudan paylaşmak yerine sitenizin en dikkat çekici ve veya en çok satan ürününüzün tanıtımını yapın. Bu ürünü alanlar artık bilinç altlarına sizin web sitesini yerleştirmiştir. Etkili bir satıştan sonra siteniz onun için iyi bir alan olacaktır.

Çalışmaları zamana yaymak

Yukarıdaki adımları kesinlikle kısa sürede yapmaya çalışmayın. Bu süreç uzun solukludur. Meyvaların olgunlaşmasını beklemek gibi düşünebilirsiniz. En iyi seo çalışması 3 ay sonra sonuç verir. Eğer bu süreden daha az zamanda beklenen seo çalışması yalancı seo çalışmasıdır. Kısa sürede arama motorlarında üst sıralara çıkabilirsiniz ama bu durum ban yemenize neden olabilir. Bunun nedeni arama motorları aramada en iyi sonucu göstermek ister. (Arama motorların sevmediği seo çalışmaları nelerdir öğrenmek için bu makaleyi okuyabilirsiniz). Bu da demektir ki büyük emeklerle kurduğunuz siteniz bir daha arama motorlarına çıkamaz. Piyasada kısa sürede üst sıralara çıkmayı vaat eden kişi veya kurumlara itibar etmeyiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir