Süleyman Demirel Üniversitesinde Okumak

Çoğumuz üniversite tercihlerimizi, o üniversite hakkında bilgi sahibi olmadan sadece puanımıza göre yaparız sonrasında ise kazandığımızda az bir süre sonra pişman oluruz. Halbuki üniversiteye gitmeden araştırılırsa bu sürece girmemiş olursunuz. Bunun için bende öğrencisi olduğumuz SDÜ yü sizlere en ince ayrıntısına kadar anlatacağım.

SDÜ de eğitim nasıl?

Üniversitenin tamamı hakkında genel bir şey söyleyemeyiz. Çünkü kimi dersin hocası güzel anlatır, diğer dersi başka hoca anlatamayabilir ama hocalar genel itibari ile bölüm derslerini zorlarlar, seçmeli dersleri fazla zorlamazlar. Bölüm dersler ise ne zor ne de kolay ikisi arasında bir yerde. Tamamıyla sizin çalışma prensibinize bağlı.

SDÜ öğrencileri nasıl?

Tüm bölümler için söyleyebilirim ki öğrenciler iyidir. Ders notları konusunda yardımlaşma her zaman yapılır. Bölümlerin kendi facebook gruplarında kesinlikle her ders ile ilgili notları bulabilirsiniz. Okulun öğrenci ilişkileri güzel diyebilirim.

SDÜ sosyal tesisler nasıl?


Kütüphane: Oldukça büyük kütüphanesi vardır. Her daim doludur. Hele vize-final haftası yer bulmak imkansıza yakındır. Sabahlayanları bolca görebilirsiniz. Kütüphanede belirli saatlerde çay ve çorba ikramları vardır.
Havuz: Dünya standartlarında olimpik yüzme havuzu vardır. Her daim temizliği yapılır. Ücretler; öğrenciye 7 tl öğrenci olmayana 13 tl, aylık seans ise 60 tldir.
Kantinler: Her fakültenin kendine ait kantileri vardır, bina içlerinde de oldukça fazladır. Kimi kantin kafe tarzında mimarisi kiminin ise basit bir mimarisi vardır. Fiyatlar oldukça tatminkardır. Yani pahalı değildir.
Şehir hayatı: Her yer kafeler ile doludur. Kafeler oldukça pahalıdır. 1 tane büyük AVM si vardır. Barida adında otel olup burada bar bulunmaktadır.

Isparta kiralar kaç para?

En çok şikayet edeceğiniz konu maalesef kiralardır. En küçük evlere 25m^2 gibi olanlar 600 tl den başlıyor. Keza yurtlarda bile yüksek fiyatlar istenmektedir. Bu odalar 3 4 kişilik odalar. Yani baya bir sorun buralarda kiralar. Küçük tek kişilik odalara 400 tl istiyorlar. Eğer buraya gelecekseniz hiç sene kaybetmeden bitirmeye bakın.

Isparta’da yapılabilecek aktiviteler neler?

Son derece kısıtlı aktiviteler vardır. Hepsini geldiğiniz sene yapsanız bir daha bir şey yapamazsınız. Onun için acele etmeden yavaş yavaş yaşayın burada. Yapılabilecek, gidilebilecek yerler; Eğirdir gölüne gidip doğanın tadını çıkararak bir çay içersiniz, Kayak zamanı Davrasa gidip suçuk ekmek yer, kayarsınız, Gökçay mesireliğinde mangal yaparsınız ve ara ara sinemaya gidebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir