Op. Dr. Engin Savaş’a Ameliyat Sonucum

Op. Dr. Engin Savaş nasıl? Op. Dr. Engin Savaş ameliyat olanlar? Op. Dr. Engin Savaş kulak burun boğaz doktoru ameliyat olanlar? Op. Dr. Engin Savaş hasta yorumları. Kbb doktoru Op. Dr. Engin Savaş kimdir? Bu gibi soruların cevabını bu makalede üzülerek ve deneyimleyerek yanıtlamış bulunmaktayım. Öncelikle kendisi bu yazıyı yazdığımda Isparta devlet hastanesi kbb doktoruydu şimdi Alanya’da görev yapmakta

İlk önce bu doktoru nereden öğrendim?

Üniversite derslerini bilirsiniz herkes alttan üstten ders alır. Ben de derste yeni ameliyat olmuş bir arkadaşa denk geldim daha 1 haftalık ameliyatı. Sordum nsl iyi mi tavsiye eder misin? Halbuki o da bilmiyor sonuçları nasıl olacak (2 ay sonra onun ki de çok kötü oldu. Kemeri fazla oyulmuş yanlarda çukurlar var) sadece tatlı diline kanmış tavsiye ederim dedi ve görüşmeye gittim. Görüşmeye giderken sadece aklımda şu vardı devlet hastanesi çok hasta görmüştür iyidir gibi telkinde bulundum kendime. En büyük hatam da bu oldu. Görüştüm doktorla ameliyat nasıl olacak riskli mi gibisinden sorular soruyorum. Benim ameliyat zor sonra riskler oluşmasın gibi sordukça detaylı cevaplar vermedi. Sadece morarır tampon zorlar dedi. En önemli kısımları söylememiş. benim ameliyatım septum deviasyon yani eğri kıkırdan ameliyatı. En zor ameliyatlardan. Dedim tomografi falan çekmeyecekmisiniz gerek yok ben zaten napacağımı kafamda tasarladım. Böyle deyince aklınıza kötü bir şey gelmiyor. Ben 1000 e yakın ameliyata girdim sıkıntı olmaz gibi laflar etti. Güvendim ve hata ettim. Ameliyat olduktan sonra tamponlu, aterli hali ile bile kötü olduğunu anladım ama şişlikler var kötü olamaz dedim. Atel çıktı tampon çıktı sonuç çok kötü. Yüze uygun ameliyat yapmamış kafasına göre sadece yamuk kıkırdağı ortalamış ama delikler küçülmüş baş parmağım giren deliklere serçe parmağım zor giriyor. Hacminin ne kadar küçüldüğünü hesap edin. Burnum çok küçültülmüş yanlar oval değil dümdüz yapmış. Benim kafa yapım yuvarlak. Önceki burnum da yuvarlak. Sol delik sıfır nefes alma anlayacağınız açamamış. önden görünüş berbat dışarı çıktığımda herkes burnuma bakıyor ağır psikolojim bozuldu durumu anlatıyorum şöyle hata yapmışsınız delikler biri küçük biri büyük. Sen fazla kafaya takıyorsun diyor güzel olmuş diyor. Yan kemikleri fazla oymuşsun diyorum yok ödem var diyor. Ben kemikle ödemi ayırt edemiyorum sanki. Yani hatasını kabul etmeyen bir kişilik. Sorun hatasını kabul etmemekte değil sorunlarımı yokmuş gibi davranması. Ameliyattan sonra çökmeler meydana gelebilir dedi ayrıca burnumun yumuşaklığı gitti elastik yapısını tamamen kaybetmişim. Sem sert burun ucu oldu sordum yumuşayacak mı diye. Kesinlikle yumuşamayacak dedi. Esneklik olmayacak yani. Niye ameliyattan önce demediniz dedim sormadın ki dedi. Bu kadar önemli şeylerin üstünden geçmedi sadece ameliyat olmamı istediği buradan belli. Bana araştırsaydın dedi bende güvendiğimden hiç detaylı araştırmadım. Ayrıca sonra araştırdım ki internette hiç kimse yazmamış bu kadar önemli şeyi. Bu konu ile ilgili de ayrıca makale yazacağım.

Diyebilirsiniz senin hiç mi suçun yok. Benim en büyük suçum güvendikten sonra araştırma yapmamam. Ayrıca sınav haftası olduğu için sınavlara yoğunlaştım ve sınav bittikten hemen sonra ameliyat oldum. Bu da yanlışımın bir parçasıydı. Ama bu demek değildir ki tek hata benim. Arkadaşlar Profesyonel doktor demek her ameliyatı kabul eden yapan değil gerektiğinde ileriye dönük komplikasyonları düşünüp ameliyatı kabul etmemek ve uyarmaktır. Bu doktor bunları ameliyattan sonra söyledi. Sanki kendisi bir ömür boyu sert burunla yaşamak ister. Böyle durumun olacağını bildiği halde ameliyatı üstlendi. Sol delikten nefes alamıyoruz diye gittik. Burnumu komple mahvetti. Sanki burnum mandalla sıkılıyormuş gibi hissediyorum.

Belki basit ameliyatları yapabilir ama yüzüme göre ameliyat yapmadığı kesin. Deseydi bana senin ameliyat zor kabul etmese idi anlatsa idi. Bütün sıkıntıları ameliyattan sonra söyledi yok çöküntü olacak yok sertlik hiç gitmeyecek. Arkadaşlar sakin konuşması size güven vermesin ben konuşmasına güvendim ve sonuç ortada. Şimdi revizyon için araştırma yapıyorum daha yeni ameliyat olmama rağmen yaptığı bu burnuma revizyon çok zor. Hele yan kanatlar tarif edilemez şekilde çok kötü. öncesini sonrasına bakarsınız. Ayrıca revizyon ameliyatları 15 bin orta halli özel doktorlarda. Bana çok kötülük yaptı. Allahtan dileğim en yakın zamanda kendi maddi değil manevi olarak ağır zarar görmesi. Benim bu yaşadıklarım maddi değeri hafif kalır. Sağlıcakla ve esenle kalın.

Engin Savaşa olduğum nefes alma problemi sonucu burun ameliyat sonrası bir çok hata ile karşılaştım. Bu hataların büyük kısmı nazal septum deviasyonu ameliyatları tecrübesizliği ve yüze uygun olmayan bir ameliyat yapması daha da önemlisi sanki ameliyatımı aceleye getirip bir an önce sıradaki hastayı ameliyat yapmak istemesi. Çünkü o güne bir çok kişi ameliyat günü verdi. Belki ameliyat 3 4 saat sürmesi gerekirken daha kısada bitirdi. Peki bu hatalar neler?
1) Asimetrik burun delikleri ve burun deliklerin çok küçültülmesi. Baş parmağım giren deliklere serçe parmağım zor giriyor. Burnun ne kadar küçüldüğünü hesap edin.Küçültme işlemi olacağını söyleyip uyarmadı.

2) Burun tamamen esnekliğini kaybetmesi ve bir daha elastik yapısının olmayacağı. En kötüsüde bu sert burunla beni ömür boyu para için buna mahkum etmesi.

3) Sol taraf ile sağ taraf birbirinden tamamen farklı görünmesi.

4) Sol tarafın kemiğini fazla oyması. Bunun sonucunda çukurlaşma oluşması

5) Tüm bunların olması nedeni ile 2 delikden çok zor nefes alma ve hemen tıkanma problemleri başlaması. Ameliyat olmadan önce sadece sol delikten az befes alabiliyordum sağ delikten tam performans alıyordum. Ameliyat sonra zor nefes alma nedeniyle uykudan hemen uyanma problemim başladı. Ameliyattan önce hiç böyle olmuyordu.

6) Fazla kırılan kemikler nedeni ile önden görünüşün berbat gözükmesi

7) Burun deliklerin küçültülürken kesilen deriyi daha aşağıdan dikimesi nedeni ile sağ delik daha aşağıda gözükmesi.

8) Yan kemiklerin fazla oyulması nedeni nazal valfin bozulması sonucunda nefes alamama problemi başladı

9) Bütün bu problemlerin yanında psikolojimin altüst olması

Kendisine ameliyat olma tarihim 01.02.2018

Ameliyat öncesi

Ameliyat sonrası

Engin Savaş Ameliyat olmadan önce kendi çektiği fotoğraf

Engin Savaş Ameliyattan sonra kendi çektiğim fotoğraf

Error: Contact form not found.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir