Saklama Kaplarına Ucuz Sahip Olma, Ekonomik Saklama Kapları

saklama-kabi-sercancetin-com
Bazen hayatımızı kurtarmasada kolaylaştıran bazı gereçler vardır. Bunlardan bazıları saklama kaplarıdır. Çoğu zaman ihtiyaç anına kadar işimiz olmaz gerekçesi ile sahip olunmak istenmez ya da varlığı unutulur. Halbuki lazım olunmasa bile yinede sahip olunmalıdır. Çünkü ihtiyaç anında hemen kullanabilelim.
Saklama kaplarına genellikle ev hanımları ihtiyaç duyarlar. Geneli çok yapılan yemekleri dolaba koymak için kullanırlar. Ama bilmezler ki çok kullanışlı olduğunu, herkese lazım oluduğunu.

Saklama kapları ile ne yapılabilir?

1) Etrafda dağınık duran küçük parçaları bir arada tutmada. (tokalar, vidalar, makyaj malzemeleri vb)
2) Yazının başında dediğimiz gibi yemek saklamada.
3) Kaybolmasını istemediğimiz bazı özel gereçleri.
4) ……
Daha bir çok madde sıralanabilir.

Şimdi bu kadar önemli ise nerenden sahip olunmalı

Çoğu insan para vererek sahip olmaya çalışır. Marketlerden alındığında tanesine 5.5 tl gibi para vermeniz gerekir. E haliyle işe yaraması için alırken 3 ve ya 4 tane alınmalıdır. Buda 16,5 tl gibi bir para yapar. Gereksiz yere masraf. Halbuki para vermeye hiç gerek yok.

saklama-kabi-peynir-kutusu

Marketlerden alınan peynir, zeytin ve ya bunlara benzer kapları her defasında atmaktansa içindekiler bittikten sonra artığı kalmayacak şekilde bulaşık deterjanı ile yıkanır ve kullanıma hazır hale getirilir. Her defasında böyle yaptığımızda birden çok saklama kabına sahip oluruz. Hem böyle yaparak aile ekonomisine katkı sağlamış oluruz. Paranın gereksiz yere dışarı çıkmasına engel olmuş oluruz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir