Silinemeyen Dosyaları Kesin Silme Yöntemi

Windows kullanıcıların en çok sıkıntı çektiği konularından biri dosya silme işlemidir. Bu içerikte silinemeyen her türlü dosyayı ufak bir program ile kesin olarak silme işlemini öğreneceksiniz. Programın ismi Start Unlocker dır. Tamamen ücretsiz ve sadece 350 kbtır. Program oldukça eskidir ama işlevi büyüktür. Her pc kullanıcısınız kesin olarak bilgisayarında olması gereklidir. Bu linkten indirerek önce programı winrardan çıkartınız ve kurunuz. Kurduktan sonra otomatik olarak dosyanın üzerine sağ click yaptığınızda gelecektir.

Öncelikle bir tane sistemin izin vermediği bir dosyayı silmeye çalışalım. Silmeye çalıştığım dosya Windows.old klasörünün içinde bir dosya. Sağ click yaptığımda sil butonun korumalı olduğunu gösteren bir sembol olduğunu göreceksiniz.

Önce silme işlemini deneyelim. Gördüğünüz gibi silme gerçekleşmedi. “TrustedInstaller” size izin vermelidir uyarısını vermektedir.

Bu izini sağlayana kadar birçok ayar yapmamız lazım. Ayrıca ayar yapayım derken birçok ayarı da bozmamıza neden olacaktır.

Şimdi sağ click yaparak Unlocker butonuna geliyorum. Karşımıza Unlocker programı gelmektedir.

Seçeneklerden sil seçerek ok tuşuna basıyoruz ve silme işlemi gerçekleşiyor. Gördüğünüz gibi sıkıntısız bir şekilde hallettik.

Ayrıca Tek sistem dosyaları değil, silemediğimiz birçok dosyayı ve programlardan arta kalan dosyaların silinmesi için en iyi yöntemden biridir. Umarım işinize yarar. Herkese iyi çalışmalar.

Silinemeyen Dosyaları Kesin Silme İşlemi videolu olarak da izleyebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir