Web Sitesi İçin Makale Konuları Belirleme


Web sitesi içerik üretme işi ile uğraşan çoğu kişinin Ne tür makale yazmalıyım? Hangi konularda makale yazabilirim? Web sitesi için nasıl içerik üretebilirim? gibi soruları sormuşlardır. Hatta Çoğu zaman web sitemiz için içerik sıkıntısı çekeriz. Bazı zamanlar bu noktada tıkanır ve içerik yazamayız. Bu makalede sizin için hangi konularda içerik yazılabilir ve bu içerikler ile ilgili nasıl kullanıcı kitlesi çekeriz bunun üzerine duracağız. Küçük başlıklar halinde özetle konuları belirleyelim.

Gündelik toplumsal olaylar

Toplumda o gün en çok okunan haberler veya olaylar ile ilgili kendi yorumunuzla açıklayıcı bir şekilde ve seo yaparak makale yazarsanız o haberin kitlesinden %x likde olsa bir ziyaretçi çekebilirsiniz. Uzun vadede sitenizin hitini arttırabilir bu da kazanç olarak geri dönüş sağlar.

Bilgi içerikli makaleler

En çok merak edilen ve ya başka yerde gördüğünüz bir bilginin sizi tatmin etmemiş ise siz daha açıklayıcı, geniş ve bilgili yazarsanız o içeriklerde arama motorları sizi ilk sıralara çıkarma şansı artar bu da arama motorları tarafından sitenizin kalitesini arttırır ve diğer içeriklerde de ön sıralara çıkma ihtimaliniz artar.

Yaş aralıklarına göre belirlenen makaleler

Yaş aralıklardan kastım kendinize göre bir alan seçip o alanın kitlesini belirleyip etkileyici v dikkat çekici makaleler yazarak kullanıcı kitlenizi ve gelirinizi arttırabilirsiniz. Örneğin bir araba modeli seçin o araba en çok hangi yaş aralığına hitap eder onu belirleyin ve o kesimin anlayacağı ve hoşlarına gidecek cümeler ile makaleyi yazın. Bunu her makale örneği için yapabilirsiniz.

Erkeklere özel makaleler

Erkeklerin dikkatini çekeceği makalelere yer vererek kullanıcı kitlenizi arttırabilirsiniz. Genellikle erkeklerin dikkatini çeken konular teknoloji, araba, pc oyunları, bayan konulu makaleler ağırlıktadır. Etkileyici başlıklarla sosyal medyadan ve ya arama motorlarından bu kitleyi kendi web sitenize rahat çekebilirsiniz.

Bayanlara özel makaleler

Bayan denilince ilk akla gelen tabi ki modadır. Modayı da alt başlıklara bölersek bunlar, makyaj, giyim, ayakkabı, takı gibi alt başlıklar çıkabilir bunu arttırabilirsiniz. Burada önemli husus bayanların dikkatini çekecek makaleler yazarsanız geri dönüşü daha çok olacaktır. Çünkü bayanlar erkeklere göre daha etkindir. Beğendikleri bir şeyi paylaşma oranları daha yüksektir ve site içinde aktifdir. Erkekler içeriği tüketir ve geri dönüş sağlamaz.

En çok aranan kelimelere özel makaleler

Arama motorları en çok aranan kelimeleri analiz yaparak trendler kısmında gösterir. Bizde bu kelimeler göre makalemizin konusunu belirleyip araştırma yaparak makalemizi yazabiliriz. Bu taktik ile bile makale konusu bulmakta zorlanmayacaksınız.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir