İnternette En Çok Hangi İçerikler Para Kazandırır?

İnternet içerikleri eskisi kadar para kazandırmasa da hala kazandırmaya devam ediyor. Burada önem vermemiz gereken konu hangi içerikler daha çok kazandırıyor bunu iyi bilmemiz lazım. Belirli varsayımlarda bulunarak aslında hangi içeriklerin daha çok kazandırdığını tahmin edebiliriz. Bu içerikler herkes tarafından daha çok yazılan konular olmaktan ziyade belirli bir kesime hitap eden konular olmalı. Bu konular genellikle rekabetin çok ama içeriğin az olduğu alanlar seçilmeli. Peki bu alanlar neler?

Şuan kurumların rekabet ettiği yani piyasada en çok rekabetin olduğu alanlar ev, araba, yatırımdır. Bu üç alanla ile ilgili içerik üreten kişiler örneğin teknoloji, oyun gibi içerik üretenlere göre daha çok kazanırlar. Bunun nedeni ise ev, araba, yatırım gibi konular genellikle büyük paraların döndüğü alanlardır. Bu kişilere göstereceğiniz reklamlar daha değerlidir. Reklam verenler bunları iyi bildiği için bu reklamların gösterimi de tıklanması da diğerlerine göre yüksektir. Ki zaten web ortamında teknoloji, oyun gibi portallar artmaktadır. Çoğu birbirinin aynı içerikleri paylaşmaktadır. Gördüğünüz içerik başka sitede farklı başlıkla size gösteriliyor eğer sizde böyle yapacaksanız şimdiden hayale kapılmadan içerik üretmeyi bırakın. Şimdi hikaye kısmını bırakırsak bu üç konu ile ilgili nasıl içerikler üretebiliriz.

Ev konulu içerikler

Ev dediğimiz zaman aklımıza ev ile ilgili her şey gelmesi lazım. Bu mobilyalar olabilir, dekorasyon olabilir. Beyaz eşya olabilir. Bunlarla ilgili birini seçip tanıtım yazıları hazırlayabilirsiniz. Örneğin en son çıkan beyaz eşyaları en iyi şekilde anlatacak içerikler üretmek ve bunu doğru kullanıcıya reklam olarak göstermek size daha çok kazandıracaktır. Ev konusu hem bayanların daha çok ilgi alanları olduğu için etkileşimleri daha kuvvetli ve reklamlara tıklama oranları daha fazladır. Siz eve görsel anlamda, teknolojik anlamda bir buzdolabı içeriği yazdığınızda ve reklamlar Samsungun buzdolabı çıktığında inanın bayanların %70 bu reklama gitmek isteyecektir. Çünkü bayanlar erkeklere oranla daha meraklıdır. Ev konuları her zaman kazandırır.

Araba konulu içerikler

Araba ile ilgili üretebileceğimiz içerikler diğer sitelerden farklı olarak arabaları direk anlatmaktansa bu arabaların en çok kimlere hitap ettiği, kimler kullanmalı, belirlediğiniz araba giden en iyi iç tasarımlar vb konular belirleyip diğer sitelerde farklı yazdığınızda belirli bir kullanıcı kitlesi kazanabilirsiniz. Farklı olmak her zaman çok içerik üretmekten daha iyidir.

Yatırım konulu içerikler

Kuşkusuz ki hep kazandırmaya devam edecek konulardan biri de yatırım konusudur. İster gayrimenkul olsun, borsa olsun, dolar olsun, yatırım ile ilgili yazacağınız özel ve seçkin içerikler her zaman sitenizi kaliteli gösterecektir. Bu konular uzmanlık istediği için herkes yazamaz. İllaki bir geçmişiniz olmalıdır yatırım konusunda yoksa yazacağınız her içerik havada kalır bunun için uzun süre yatırım ile ilgilenmiş olmanız lazım. Ben yaklaşık 5 sene borsa ile ilgilendim zamanı geldiğinde bununla ilgili içerik üreteceğim. Eğer bu konu ile ilgili içerik üretirseniz yazacağınız her içerik altın gibi değerlenir. Bu içeriğin muhatapları genellikle parayı elinde tutan insanlardır. Bu kitle ile iyi anlaşa bilirseniz çoğu reklamdan güzel mevlalar kazanabilirsiniz. Her bir yerden başlamak istiyorsanız rakip yatırım sitelerini 1 2 ay takip edin onları analiz edin sonra sizin de fikirleriniz oluşacaktır. Nasıl yazmanız gerektiğini, nelerin daha çok sevildiğini görebilirsiniz.

You may also like...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir